Hayvan Sahiplenme Üzerine Müthiş Görseller!

Oldum olası evcil hayvan ticareti fikrine karşı olmuşumdur. Konu ticaret olunca, elbette birileri kazanırken birileri kaybediyor. Burada kaybedenler ise o masum canlılar. Bakın sokaktaki başıboş kedi köpeklere, büyük bir bölümü cins hayvan. Yani vaktiyle ticaretin bir parçası olarak alınıp satılmış, ama sonrasında sokağa atılıvermiş zavallılar. Elbette hayvan sevgisi güzel şey. Hayvanlarla insanların teması ,hele ki ufak yaşlarda olursa, çok olumlu neticeler veriyor fakat bunun yöntemi onların alınıp satılması olmamalı.

Minicik köpeklerin kafeslerde sergilendiği, sevimli kaplumbağaların ufacık havuzlarda istiflendiği petshop dükkanları, bana daha çok eskilerin köle pazarlarını hatırlatmakta. Unutmayalım ki, çok da eski olmayan tarihlerde, gelişmiş ülke diye tanıdığımız pek çok ülkede köle ticareti serbestti. Bu gün bunun ne denli yanlış olduğunu tartışmaya gerek yok sanırım. Benim düşüncem, yakın gelecekte hayvanlar için de aynı durumun geçerli olacağı yönünde. Yani hayvanların alınıp satılması yerine, sahiplenilmesi fikri daha da yaygınlaşacak düşüncesindeyim.

Şimdi gelelim asıl konumuza. Mumbai’de bulunan World for All  isimli hayvan hakları derneği adına fotoğrafçı Amol Jadhav ve sanat yönetmeni Pranav Bhide , hayvanları sahiplenme üzerine başlatılan bir kampanya için aşağıdaki muhteşem görselleri hazırladılar. Evlat edinme fikrine vurgu yapan sanatçılar, hazırladıkları görsellerle müthiş bir işe imza atmışlar.

  

Bunları da seveceksiniz

Yorum Yazın